Szkolenia pierwszej pomocy

Rodzaje szkoleń

Produkt
 • Szkolenia pierwszej pomocy
 • Pediatyczne
 • Pierwsza pomoc w miejscu pracy
 • Dla kierowców
 • Szkolenie apteczka pierwszej pomocy
 • Szkolenie AED
 • Szkolenia rodzinne
 • Szkolenie pozoracyjne
 • Szkolenie dla przedszkolaków

Opis szkoleń

 

 • Pediatryczne

Omawiam tu zagadnienia związane z dziećmi w sposób dostosowany do wieku dzieci.
Inne fantomy, inne zagrożenia, inne stany chorobowe, inna anatomia ciała dziecka to poważne wyzwania. Zadławienia, urazy, ataki bezdechów czy zaburzenia oddychania to tylko nieliczne omawiane tematy.

 

 • Pierwsza pomoc w miejscu pracy

Szkolenie dostosowane do potrzeb i specyfiki pracy zamawiającego. Inne zagrożenia występują w pracy biurowej a inne w zakładzie produkcyjnym. Profesjonalny szkoleniowiec musi badać potrzeby grupy docelowej. Warto poświecić na to czas.
Biuro, laboratorium, hala produkcyjna, magazyn, każe miejsce to inne ryzyko zawodowe. Ogień, gorąca woda, chemia, słońce, prąd czy gaz, to poważne czynniki ryzyka. Warto wiedzieć jak udzielić sprawnie i właściwie pierwszej pomocy.

 

 • Dla kierowców

Droga i motoryzacyjne środowisko pracy to zupełnie inne zagrożenia niż w pracy stacjonarnej. Kierowcy zawodowi, przedstawiciele medyczni czy inne osoby spędzające sporo czasu w aucie będą szczególnie narażone na innego rodzaju pacjenta. Najczęściej urazowego. Wyciągać z auta, szarpać czy nie? O tym i o wielu innych sytuacjach na tym szkoleniu. Niezmiernie ważna w tego typu pracy jest solidna apteczka pierwszej pomocy z dużą ilością rękawiczek.

 

 • Szkolenie apteczka pierwszej pomocy

Apteczka pierwszej pomocy to bardzo zaniedbany temat. Poziom wiedzy o środkach opatrunkowych jest raczej niższy niż wyższy. Wciąż woda utleniona i bandaże to podstawowe materiały w apteczce 🙁 . Edukacja, edukacja, edukacja. Wciąż puste i przeterminowane, niewłaściwie dobrane materiały medyczne w apteczce wiszą w zakładach pracy. Wyposażenie i nauka obsługi apteczki pierwszej pomocy to elementarna wiedza. Co powinno być a czego nie, jak to użyć i po co. Gdzie powinna być zamontowana i jak dużo materiałów powinna zawierać. Skuteczne użycie tego co posiadamy to być albo nie być poszkodowanego.

 

 • Szkolenie AED

Automatyczny defibrylator zewnętrzny to fantastyczne, łatwo dostępne urządzenie. Często nawet nie wiemy, że jest obecne w przestrzeni naszego życia. Szkolenie uczy jak użyć AED, gdzie się znajduje i gdzie powinno się znajdować. Jak je obsłużyć i co zawiera. Pokaz i ćwiczenia to obowiązkowe punkty szkolenia. Same uciski klatki piersiowej, lub uciski i oddechy ratunkowe to 7-10% szans na udaną akcję ratunkową. AED zwiększa przeżywalności w nagłym zatrzymaniu krążenia nawet do 70%. AED to przyszłość.

 

 • Szkolenia rodzinne

Jedno z moich ulubionych szkoleń. Spotykamy się w gronie rodzinnym. Domownicy, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi. Małe grupy około 10 osób. Szkolenie prowadzone najczęściej u zamawiającego w domu. Omawiamy wszystkie najważniejsze stany zagrożenia życia dorosłych i dzieci. Omawiamy apteczkę pierwszej pomocy i najczęstsze urazy dzieci. Jeśli są jakieś choroby przewlekłe w historii rodzin, omawiamy je w kameralnej atmosferze. Zawsze rodzinna atmosfera robi robotę.

 

 • Szkolenie pozoracyjne

To moja tajemna broń i zawsze ogromne zaskoczenie dla pracowników. Jest to szkolenie polecane jako kolejne szkolenie, najczęściej po szkoleniu „Pierwsza pomoc w miejscu pracy lub, szkoleniu dla kierowców”. Prowadzę tu działania rozbudowujące umiejętności, sprawdzające posiadaną wiedzę oraz uczę działania pod presją czasu oraz stresu. Sekretów się nie zdradza, zapraszam do kontaktu po więcej szczegółów.

 

 • Szkolenie dla uczniów i przedszkolaków

Co grupa to inna metodologia. Dzieci to nie mali dorośli. Zmieniam techniki nauczania i sprzęt. Zmieniam słownictwo oraz mowę ciała. Uczę trochę innych rzeczy, ale z działaniem maksymalnie nastawionym na możliwości danej grupy wiekowej. 16 lat doświadczenia w pracy ratownika medycznego oraz posiadanie własnych dzieci sprawia, że moje działania są skuteczne.

Wybierz rodzaj szkolenia i skontaktuj się ze mną celem dokładnego zbadania potrzeb i specyfiki pracy.  Ja uratowałem już wiele żyć, pora na Ciebie i Twój zespół.

Zapraszam serdecznie, polecam, warto.

Pozostańmy w kontakcie! Zapisz się do mojego newslettera!

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch spotify website search menu close arrow-v1 arrow-v2 arrow-v3 arrow-v4 arrow-v5 arrow-v5 contrast letter shopping-cart